Jaki kolor rolety dobrać?

-

Białe rolety


Najczęściej wybieranym kolorem rolet do białych wnętrz jest biały. Białe odcienie nie sprawiają, że wnętrze wygląda nudno, ale dodają lekkiego powiewu elegancji. Białe rolety stosuje się zazwyczaj w sypialniach i łazienkach, ale są one również doskonałym wyborem do korytarzy i jadalni. Aby były właściwym wyborem, muszą mieć odpowiedni rozmiar i być wykonane z odpowiedniego materiału. Białe żaluzje będą dobrze współgrać z całkowicie białymi wnętrzami i jasnymi kolorami, ale nie będą wyglądać tak samo w przypadku bardzo ciemnych kolorów i odcieni drewna lub naturalnych.

Turkusowe rolety dzień noc


Turkusowy to kolejny najczęściej wybierany kolor rolet do białych wnętrz. Jeśli szukasz uspokajającego koloru, który złagodzi napięcia i stres spowodowany pracowitym dniem, turkus jest właściwym wyborem. Jasny kolor turkusu jest doskonałym wyborem dla tych, którzy mają ciemniejsze ściany. Turkus sprawi, że wnętrze będzie wyglądało na bardziej przestronne i jasne. Jest to również dobry kolor dla tych, którzy mają meble w ciemniejszych kolorach.

Purpurowe rolety dzień noc


Fioletowy jest bardziej wyrafinowanym kolorem niż turkusowy, dlatego doskonale nadaje się do bardziej eleganckich wnętrz. Odcień fioletowy zapewni również efekt uspokajający, jeśli wnętrze jest bardziej chaotyczne lub głośne. Jest to świetna opcja dla tych, którzy mają ściany i meble w ciemniejszych kolorach, ponieważ nie będzie z nimi konkurować. Na przykład, fioletowe rolety do białego wnętrza będą wyglądać czysto i schludnie, ale nie sprawią, że białe lub wykonane z jasnego drewna meble będą wyglądać zbyt ciemno.

Granatowe rolety dzień noc


Niebieski to bardzo popularny kolor rolet do białych wnętrz, ale nie tylko dla tego koloru. Na przykład, rolety granatowe są również popularną opcją, aby dodać odrobinę koloru do wnętrza o bardzo neutralnym lub prawie bezbarwnym motywie. Są one również doskonałym rozwiązaniem w przypadku bardzo jasnych ścian. Granatowe rolety nie będą konkurować z kolorem ścian, a ponadto świetnie wyglądają ze ścianami w kolorze białym, szarym lub beżowym. Jeśli chcesz dodać odrobinę koloru do białego lub jasnego wnętrza, istnieją inne kolory, które również można zastosować. Można na przykład zastosować żaluzje w kolorze czerwonym, żółtym i brązowym, ale warto wybrać takie odcienie tych kolorów, które są podobne do tych we wnętrzach.

Szare rolety dzień noc


Szary to kolejny popularny kolor rolet do białych wnętrz, ale jest to również dobra opcja dla wnętrz o szarej, niebieskiej lub beżowej palecie barw. Szary odcień nie będzie konkurował z kolorami we wnętrzu, ale doda trochę potrzebnej głębi do jasnego i przestronnego wnętrza. Może to być dobra opcja, jeśli wnętrze jest w większości białe lub w jasnych kolorach.

Beżowe rolety dzień noc


Jeśli wnętrze jest w większości beżowe lub w jasnych kolorach, brązowy odcień żaluzji jest doskonałą opcją. Beż nie będzie konkurował z kolorem ścian i mebli, więc jest to świetna opcja dla tych, którzy mają wnętrza w ciepłych kolorach: pomarańczowym, żółtym, brązowym lub beżowym. Aby wybór był trafny, beżowe żaluzje powinny mieć odpowiedni rozmiar.

Co dalej?


Dostępnych jest o wiele więcej kolorów żaluzji, które można efektywnie wykorzystać w każdym wnętrzu. Najlepszym sposobem na dobranie idealnego koloru żaluzji jest wzięcie pod uwagę kolorystyki wnętrza, kolorów ścian, mebli i dekoracji, a także oświetlenia we wnętrzu. Po uwzględnieniu tych czynników można wybrać odpowiedni kolor żaluzji.

Share this article

Recent posts

Google search engine

Popular categories

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Recent comments